top of page

Kişisel spor koçluğum eşliğinde 27 kg veren Gizem'in gözünden beni ve neler yaşadığını dinlemek


Her zaman başarmak kolay olmaz ama çok isterseniz başarabileceğinize eminim! İşte birlikte savaştığım, yolunda yürürken rehberlik ettiğim ve sonuçta 27 kilo vererek hayatını aynı zamanda bedenini değiştiren Gizem in dilinden ben ve çalışma sürecimiz. Gizem buradanda ekliyim ; ''Seninle gurur duyuyorum''.

AYŞEGÜL DEMİRSOY ; Benim hayatımın “Peri Tozu.”♥

O sihirli elleriyle bana dokunup biranda beni değiştiren beni bambaşka bir Gizem yapan bir Peri tozu benim icin..

Bundan birkaç yıl önce, ben 90 kilo metabolizması hiç çalışmayan bir kız iken ilk ZUMBA ile başladı serüvenimiz.Evet yanlış duymadınız, 90 kilo! Hayatı boyunca hep spor yapmaya üşenen, ailesi tarafından zorla yürüyüş yaptırılan ve bunun için ağlayan bir kızken, Ayşegül Demirsoy ile Zumba’ ya başlamak hayatımı değiştiren ilk olaydı. Bir düşünün; hem çılgınlar gibi eğlenip hemde zayıflıyorsunuz. Ama beni tamamen değiştiren şey Ayşegül’ün bana birebir verdiği dersler oldu. Haftada 2 gün sadece 1er saat çalıştırdı beni. Ama ne çalıştırma... Yeri geldi dilim dışarıda nefesim kesildi, yeri geldi bacaklarımın titremesinden yürüyemedim ama asla pes etmedim çünkü karşımda bana inanan beni her türlü motive eden , başarabileceğime inandıran bir melek vardı. Nasıl pes edebilirdim ki. Zaten hayatım boyunca spor’a karşı oluşturduğum ön yargıları tamamen yıktı.Normal spor salonlarında koşu bantlarında saatlerce yürüyüş yapıp bisikletler mekikler kendi kendine yapmaya çalıştığın 3saat süren sözde antremanlardan sonra yalnızca 1saatte hem ısınıp hem bacaklarını ,hatta tüm vücudunu hissedemeyecek kadar sağlam antreman yapmak ve bunu sıkılmadan eğlenerek yapmak bana inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. Her antreman gününü iple çekip Ayşegül hocam ile çalışıcam diye can atttım. Sadece antreman yaptırıyor bitiyor diye düşünmeyin, yediğimi içtiğimi beni sıkmadan kontrol edip sağlıklı beslenmeye yöneltti ve ben hayatımda ilk defa sağlıklı beslenme demenin “diyet” demek olmadığını , bir yaşam tarzı olduğunu anladım ve tam tamına 25kilo verdim.Ve ona bir söz verdim. Asla ve asla sporu bırakmayacağıma ve sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getireceğime dair..

Şimdi üzerinden 3yıl geçti. Ben evlendim ve başka şehire yerleştim. Peri tozumdan uzakta kaldım. Burada yada herhangi bir şehirde onun gibi özverili,benimle antreman yapacak bir Personal Trainer bulamadım. Bir kaç kişiyle çalıştım ama bana yaptırdıkları hareketler bile yanlıştı neredeyse sakatlanıcaktım🙈 Neyseki Ayşegül hocam bana tüm hareketleri,duruşları,açılarını öğretmişti. Zaten hareketleri yaparken bir çoğu “açıların süper daha önce biriyle çalıştın mı?” diye sordu. Tabi ben Ayşegül hoca gibi zirvede bir PT ile çalışınca birdaha kimseye güvenemez oldum. Ama ne sporu bıraktım ,ne beslenme düzenimi bozdum,nede verdiğim kiloları geri aldım. Çünkü o benim hayatıma dokundu! O benim tüm tabularımı,alışkanlıklarımı,mutsuzluklarımı yıktı! Ve beni bambaşka mutlu sağlıklı özgüvenli güzel bir kız yaptı.

Şimdi söyleyin bana Ayşegül Demirsoy benim hayatıma serpilmiş bir PERİ TOZU değilde ne?!


829 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Peri Tozum ❣️ Bir süre birlikte çalıştıktan sonra kendi hayatında ve bedeninde mucizeler yaratmayı başardı. Ben de bu yolda onun yol arkadaşı rehberi oldum. Birde Gizem'in dilinden kilo veriş hikayes

bottom of page