top of page

Egzersiz yaparsan bedeninde ve ruhunda acaba neler değişecek?


Haydi benimle gelin birlikte egzersiz yapmanın dünyanızda ne gibi değişiklikler yaratacağına bir bakalım. Her zaman söylediğim birşey var bedeniniz size verilmiş bir hediye sizin ona en iyi şekilde bakmakla yükümlü olduğunuzu unutmamalısınız. Herşeyden önce size kaliteli bir yaşam sağlar egzersiz yapmak.

Sonramı?

-Kan basıncınızı dengeler ve yüksek tansion riskini azaltır.

-Kandaki kolestrol seviyesini düzenler.

-Daha az sinirli olursunuz, aman buda önemlimi hocam demeyin. Bu kadar gergin insanın içinde birilerinin sakin kalabilmesi bence çok önemli.

-Akciğer kapasitesini güçlendirir.

-Metabolizma hızınız artar. Bu bedeninizdeki kas dokusunun artması ve yağın azalması ile olur. Böylece çok daha zor kilo alırsınız ve daha kolay kilo kaybedersiniz! Bunun hepimiz için çok önemli olduğunu biliyoruz sonuçta egzersiz yapanların bir çoğu kilo verme ve fit kalma odaklı.

-Kaç kilo olursanız olun egzersiz yaptığınız zaman bedeniniz çok daha sıkı olur. Unutmayın spor yapan bir 50 kg ile yapmayan arasında ciddi bir görüntü farkı vardır.

-Kas, kemik ve eklemleriniz kuvvetlenir. Bu emin olun yaşınız ilerledikçe sizin için daha önemli olacak. Özellik bir kadınsanız osteoporoz yani kemik erimesi riskiniz olduğunu hatırlatayım.

-Bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir!

-Özgüveniniz kuvvetlenir. Siyah kıyafetlerin arkasına saklanmayı bırakıp renklerin tadını çıkarmaya başlarsınız.

-Hareket kabiliyetiniz artar.

-Bu madde benim için çok önemli egzersiz sırasında salgılanan mutluluk hormonları sizin yaklaşık 48 saat boyunca daha huzurlu, sakin ve mutlu olmanızı sağlayacak! Hayat gerçekten zor siz kendiniz için kolaylaştırmalı ve mutluluğunuzu arttıracak herşeye tutunmalısınız. Bunun en kolay yolu kesinlikle egzersiz.

-Kendiniz için, sevdiklerinizle bu dünyada daha uzun kalabilmek için mutlaka hareket edin. Şuan bizler yemeğimizi bile bir telefon ya da internetten söylerken ve bu kadar hareketsizken hastalanmama ihtimalimiz yok. Hatırlayın siz oturmak ve yatmak için yaratılmadınız.

''Hareket edin, hem hayatınız hem bedeniniz değişsin!''


324 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Peri Tozum ❣️ Bir süre birlikte çalıştıktan sonra kendi hayatında ve bedeninde mucizeler yaratmayı başardı. Ben de bu yolda onun yol arkadaşı rehberi oldum. Birde Gizem'in dilinden kilo veriş hikayes

bottom of page