top of page

Fit olmak için küçük ama etkili öneriler!


-Öncelikle hem sağlıklı hem fit olabilmek için mutlaka ''su'' tüketmelisiniz. Az içiyorsanız miktarını arttırmalısınız.

-Spor yapıyorsanız harika ama yapmıyorsanız hareketi arttırmanız gerekir. Haftanın 3-4 günü 45 dakika yürümek hayatınızda çok büyük şeyler değiştirebilir.

-Kahvaltısız evden çıkmayın, 1 yumurta haşlamanız 10 dk nızı alacaktır hatta siz hazırlanırken o haşlanabilir.

-Etiketleri okumaya özen gösterin.

-Meyve yemeniz harikadır ama bizim kültürümüzdeki gibi akşam yemegi, üzerine çay üzerine meyve yiyip sonra yatağa girerseniz kilo almamanız mümkün değildir. Sonuçta meyvenin içinde fruktoz yani meyve şekeri barındırdığını unutmayın.

-Kadın ya da erkek hiç bir önemi yok, eğer imkanınız varsa ağırlık antrenmanı yani fitness yaparak daha sıkı bir vucuda sahip olacağınızı aynı zamanda daha kuvvetli olacağınızı hatırlatmak isterim.

-Sağlıklı yağlar tüketmeye özen gösterin çünkü vucudunuzun onlara ihtiyacı var.

-Bir öğün kötü beslendiğinizde bir sonraki öğündede aynı şekilde devam etmeyin yani battı balık yan gitmesin! Hemen toparlanın ve tekrar sağlıklı beslenmeye dönün.

- Asla ölümcül diyetler ile kilo vermeye çalışmayın. Kilonuz dahil hiçbirşey sağlığınızdan önemli değildir.

-Yürüyen merdiven kullanmayın, gerekiyorsa onda bile yürüyün. Durmak için yaratılmadığınızı unutmayın.

-Kendinize inanın...Siz kendinize inanırsanız başaramayacağınız bir şey yok! Zihninize ben yapamıyorum diyerek engel koymazsanız kimse size engel olamayacaktır!


712 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Peri Tozum ❣️ Bir süre birlikte çalıştıktan sonra kendi hayatında ve bedeninde mucizeler yaratmayı başardı. Ben de bu yolda onun yol arkadaşı rehberi oldum. Birde Gizem'in dilinden kilo veriş hikayes

bottom of page